Cristiano Ronaldo s-a vindecat de Covid. A reuşit o dublă pentru Juventus Torino la revenirea din carantină

Data publicării:
Cristiano Ronaldo Foto/ Instagram
Descriere foto: Cristiano Ronaldo Foto/ Instagram

Portughezul Cristiano Ronaldo, care a ratat ultimele patru meciuri ale lui Juventus Torino după ce a fost testat pozitiv la Covid-19, a reuşit o dublă la revenirea sa pe gazon, în partida câştigată cu scorul de 4-1 pe terenul formaţiei Spezia, duminică, în cadrul etapei a 6-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Juve a deschis scorul în minutul 16, prin spaniolul Alvaro Morata, însă gazdele au restabilit egalitatea graţie reuşitei lui Tomasso Pobega (32).

Introdus în joc în repriza secundă, Ronaldo a marcat la doar trei minute de la intrarea sa pe teren, aducându-şi din nou echipa în avantaj (59). Francezul Adrien Rabiot a punctat la rândul său pentru Juve, în minutul 68, înainte ca starul portughez să închidă tabela în minutul 76, când a transformat o lovitură de la 11 m, notează Agerpres.

Într-un alt meci, Lazio Roma, fără fundaşul român Ştefan Radu, a învins în deplasare, cu scorul de 4-3, formaţia Torino FC.

Golurile au fost marcate de Andreas Pereira (15), Sergej Milinkovic-Savic (48), Ciro Immobile (90+5 - penalty) şi Felipe Caicedo (90+8) pentru învingători, respectiv Gleison Bremer (19), Andrea Belotti (25 - penalty) şi Sasa Lukic (87).

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți Spectacola și pe Google News

Autorul articolului: Veronica Mavrodin | Categorie: International