Cristina Șișcanu a RĂBUFNIT, după ce s-a zvonit că a fost dată afară cu scandal de la Metropola TV: De ceva timp mă simțeam copleșită

Data publicării:
Captură video: Facebook/Cristina Șișcanu
Descriere foto: Captură video: Facebook/Cristina Șișcanu

Cristina Șicanu nu s-a mai putut abține și a răbufnit, după ce s-a zvonit că ar fi plecat în mare scandal de la Metropola TV, acolo unde a prezentat emisiunea „După faptă și răsplată”. Prezentatoarea TV a spus ce s-a întâmplat, de fapt.

Cristina Șicanu a prezentat, timp de mai bine de doi ani, emisiunea „După faptă și răsplată” de pe Metropola TV, doar că, în urmă cu ceva timp, vedeta a încheiat colaborarea cu postul TV. Ulterior, au apărut zvonuri potrivit cărora, șefii ar fi decis să scoată emisiunea din grila de programe, iar după ce ar fi fost anunțată de această schimbare, prezentatoarea TV ar fi făcut un scandal de proporții și ar fi început să arunce cuvintele grele la adresa șefilor săi.

Cristina Șișcanu a răbufnit, după ce s-a zvonit că a fost dată afară cu scandal de la Metropola TV. Prezentatoarea TV a făcut totul public

Nimic mai neadevărat, spune prezentatoarea TV, care, sătulă de speculații, și-a dorit să facă lumină în acest caz și să spună care este, de fapt, adevărul din spatele ușilor închise. Vedeta susține că nu a mai suportat să se ocupe singură de toate atribuțiile realizării emisiunii, lucru ce o împiedica să se ocupe de noul său business, iar din acest motiv și-a dat demisia de la Metropola TV.

Deci nu pot să cred. De câteva zile mă agasează această știre falsă: «Cristina Șișcanu a fost dată afară de la Metropola TV cu scandal»”, a spus Cristina Șișcanu pe Facebook.

Cristina Șișcanu a făcut public mesajul pe care l-a trimis conducerii de la Metropola TV. „Te pup! Vreau să îți propun ceva... Eu m-am apucat de un business pe care trebuie să îl pun pe picioare în următoarele luni. Eu nu am un ajutor la emisiune așa cum ar trebui, așa cum era Gabi. Practic, eu nu am un producător care să se ocupe de invitați. Ajungem mereu în buza zilei de filmare și nu avem invitați. 

În această perioadă eu nu pot renunța la activitățile mele pentru a mă ocupa exclusiv de emisiune (așa cum am făcut-o un an și ceva până să vină Gabi), de aceea îți propun să suspendăm colaborarea până în februarie 2025.

Până atunci îmi pun eu pe picioare business-ul la care lucrez, poate găsesc și un producător bun, mai găsesc și alte soluții creative și inovatoare pentru emisiune. Ce zici?”, a fost mesajul trimis de vedetă directorului de la Metropola TV.

„Mă simțeam copleșită de multele responsabilități. Eu făceam documentarea, eu îmi sunam invitații, numai că nu mă filmam eu”

Ea a explicat că, deși a reușit să susțină emisiunea în trecut fără un producător, situația a devenit dificilă după plecarea fostei sale colege, Gabi, care a acceptat o ofertă mai bună din altă parte. Astfel, după ce a rămas singură, vedeta nu s-a mai putut ocupa de toate atribuțiile.

Ce ați văzut este un mesaj pe care i l-am trimis doamnei director de la Metropola TV, în septembrie, în data de 16. Deja de ceva timp mă simțeam copleșită de multele responsabilități pe care le am. Și ați văzut acum, din mesaj, că eu am început să pun bazele unui business, nu am vorbit despre el, la care se muncește foarte mult.

Și mi-am dat seama că nu pot să țin nivelul emisiunii așa cum am reușit să o fac. Am avut o colegă, doamna producător Gabi care cu vreo 2-3 luni înainte a plecat la un alt post de televiziune pentru că femeia a primit o ofertă financiară mult mai bună.

Așa e, așa se întâmplă, așa este normal și firesc până la urmă. Nu am reușit să găsesc un producător la fel de bun ca ea, pentru că piața este foarte limitată. (...) Și, cumva, eram nevoită să fac eu singură emisiunea cap-coadă, așa cum am făcut până să vină Gabi, adică un an de zile.

Eu făceam documentarea, eu îmi sunam invitații, numai că nu mă filmam eu, dar tot conținutul era realizat de mine până să vină doamna producător Gabi, cu care am mai lucrat și în trecut în cadrul altor proiecte TV”, a mai declarat Cristina Șișcanu.



Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți Spectacola și pe Google News

Valentina Miu | Categorie: Vedete


Get it on App Store Get it on Google Play



pixel